Gudrām un vērtīgām sarunām

IP telefonija mūsu biznesa klientiem nodrošina ievērojami ekonomiskāku informācijas apmaiņas veidu, nezaudējot tradicionālās telefonijas pakalpojumiem ierasto stabilitāti. Mēs nodrošinām pilnu IP PBX integrāciju klientu uzņēmuma tīklā, kā arī piedāvājam izveidoto risinājumu profesionālu apkalpošanu.

VoIP PBX risinājums

Klientiem, kas izmanto telefoniju komunikācijai starp uzņēmuma vai organizācijas darbiniekiem un struktūrvienībām, kuras atrodas dažādos Latvijas reģionos, Latnet piedāvā apvienot uzņēmuma vai organizācijas abonētos numurus vienotā komunikāciju sistēmā.

Pateicoties IP bāzes tehnoloģiju priekšrocībām, šis pakalpojums nodrošina ērtas un lietderīgas funkcijas:

 • iespēju izveidot privāto numerācijas plānu (izmantojot īso numerāciju ar 3 līdz 5 zīmju numuriem). Šī iespēja atvieglo numuru iegaumēšanu un paātrina iekšējā abonenta izsaukumu. Katram uzņēmuma vai organizācijas departamentam var tikt piešķirts atsevišķs privātās numerācijas plāna apgabals, kas palīdz strukturēt iekšējo tālruņu numuru grāmatu. Ja iekšējam numuram ir piesaistīts publiskais numurs, tad šo abonentu ir iespējams tiešā veidā sazvanīt no publiskā tālruņa sakaru tīkla;
 • iespēju radīt izsaukumu plūsmas vadības risinājumu, izmantojot zvanu centra vai ienākošo izsaukumu rindu vadības funkcionalitāti;
 • pašapkalpošanās sistēmas izveidošanu, izmantojot interaktīvo balss atbildētāja funkciju un integrējot IP centrāli ar klienta IT sistēmām un datubāzēm (izmantojot standarta http pieprasījumus);
 • Iespēju vadīt sava numura/paplašinājuma (extention) iestatījumus (pāradresāciju, izsaukumu izsekošanu (follow-me), sarunu ierakstīšanu u.c.), balss pasta iestatījumus, kā arī apskatīt savu zvanu vēsturi;
 • iespēju pasūtīt balss pasta paziņojumu piegādi uz savu e-pastu (ar audiofaila pielikumu);
 • ienākošo un izejošo sarunu ierakstīšanu ar iespēju lejupielādēt tās audiofailu veidā;
 • datorā instalējamās lietotnes SoftPhone izmantošanu parastā tālruņa aparāta vietā.

Virtuālais PBX risinājums

Virtuālajam PBX risinājuma pakalpojumam nav atsevišķas mēneša abonēšanas maksas, klients maksā standarta abonēšanas maksu par abonētajiem tālruņa numuriem un izvēlētajiem papildpakalpojumiem.

Latnet nodrošina izveidotā virtuālās iestāžu telefoncentrāles pakalpojuma administrēšanu un pēc klienta pieprasījuma veic izmaiņas risinājuma konfigurācijā, piemēram, izmaiņas privātajā numerāciju plānā, funkciju un papildpakalpojumu pieslēgšanā/atslēgšanā vai parametru maiņā u.c. Klienta virtuālās iestāžu telefoncentrāles risinājuma administrēšana tiek veikta bez papildu maksas, taču, ja izmaiņas ir apjomīgas, piemēram, privātā numerācijas plāna pārplānošana, Latnet pēc vienošanās ar klientu var noformēt šo pieprasījumu kā atsevišķu projektu un pieprasīt apmaksāt iesaistīto Latnet telefonijas speciālistu faktiski projektā patērētas cilvēkstundas.

IP telefonijas abonēšanas maksa:

Abonēšanas maksa ir atkarīga no izvēlētā tālruņa līnijas pieslēguma veida.

Tālruņa līnija (SIP-line) 
Ierīkošana, EUR* 
Cena mēnesī, EUR
1 darba vietai - 1 vietējais numurs
7,11
3,50
VoIP tālruņa noma (līguma termiņš 24 mēn.)          

sākot no 2,15
Analogā pārveidotāja (ATA 2 porti) noma (gadījumā, ja lieto esošo analogo tālruni vai faksu)

sākot no 2,00
VoIP PBX risinājums (2 darba vietas + 2 lokālie numuri)
30,00
5,00
Par katru nākamo VoIP PBX pieslēguma numuru

1,30

Visas cenas norādītas bez PVN.

* Slēdzot līgumu uz 24 mēnešiem, ierīkošanas maksa netiek piemērota.

Piedāvājam iespēju iegādāties un nomāt IP telefonus kopā ar mūsu pakalpojumiem. Pieejami pieprasītākie telefona aparāti atbilstoši biznesa prasībām un klientu vēlmēm.

PBX risinājuma funkcijas un papildpakalpojumi

PBX risinājums nodrošina daudzas funkcijas un papildpakalpojumus, kas ir pieejami kā virtuālā PBX, tā arī privātā PBX risinājuma lietotājiem. Daļa funkciju jau ir iekļauta pakalpojuma abonēšanas maksā, bet dažas funkcijas tiek nodrošinātas kā papildpakalpojumi par papildu samaksu.

Telefonijas funkcijas un papildpakalpojumi
Ierīkošana, EUR
Abonēšana, EUR
Bez papildus maksas


Zvana pārtveršana (Call Pickup)

Iespēja pārtvert ienākošo zvanu iepriekš izveidotā grupā, izmantojot speciālu pogu kombināciju uz telefona aparāta.

0,00
0,00
Zvanu sarindošana (Call Queuing)

Iespēja sarindot ienākošos zvanus uz noteikto numuru vai numuru kopu. Gaidīšanas laikā zvanītājam var iestatīt mūzikas fragmentu vai jebkuru balss ziņojumu.

0,00
0,00

Konferenču zvans ar trim abonentiem (3-way Call)

Katram abonentam ir iespēja izveidot konferenci ar trīs dalībniekiem.

0,00
0,00

Zvanu pieturēšana (Call Hold)

Iespēja saglabāt savienojumu, lai tā laikā saņemtu konsultāciju, piezvanot citam abonentam.

0,00
0,00

Zvana pāradresācija (Call Forwarding)

Pastāv dažādu veidu pāradresācijas:

1) kad abonents ir aizņemts;

2) kad nav atbildes no abonenta;

3) patstāvīga pāradresācija.

Pāradresāciju var veikt no telefona aparāta uz jebkuru iekšējo vai ārējo numuru.

0,00
0,00

Zvana pārsūtīšana (Call Transfer)

Ir iespējama divu veidu zvana pārsūtīšana: parastais variants, kad zvana pārsūtīšana tiek veikta pēc numura uzstādīšanas, un variants ar konsultāciju, kad pirms pāradresācijas ir iespējams parunāt ar abonentu, kuram tiks pāradresēts zvans.

0,00
0,00

Zvanu maršrutēšana (Call Routing)

Ienākošos zvanus var nosūtīt vairākiem abonentiem pēc kārtas saskaņā ar iepriekš noteiktu kārtību.

Funkcijas izmantošanas piemērs: ienākošais zvans uz uzņēmuma klientu apkalpošanas numuru tiek nosūtīts vairākiem atbildīgajiem darbiniekiem pēc kārtas, un pirmais brīvais darbinieks atbild uz zvanu. Šādā veidā jūsu uzņēmuma darbinieki atbildēs uz visiem klientu zvaniem!

0,00
0,00

Mūzika zvanu pieturēšanai, pārsūtīšanai (Music on hold/transfer)

Var uzstādīt jebkuru melodiju pēc klienta vēlmes.

0,00
0,00

Numura noteicējs (Caller ID)

Iespēja identificēt zvanītāja numuru uz tālruņa displeja (izmantojot analogo aparātu, kas ir aprīkots ar attiecīgo opciju).

0,00
0,00

Īsie numuri

Īso numuru sistēma vienam uzņēmumam.

Aktuāli, ja pasūtīti vairāki numuri iekšējiem abonentiem.

0,00
0,00
Par papildus maksu


Zvanu ieraksti datu bāzē (CDR — Call Detail Records database)

Iespēja ierakstīt sarunu datu bāzē un apstrādāt zvanu ierakstus. Izmantojot šo iespēju, web interfeisā var pārlūkot visus izejošos/ienākošos zvanus.

0,00
2,85 par abonentu

Interaktīvā balss izvēlne (Interactive Voice Response)

Autonoma sistēma ar sekretāra funkcijām. Izmantošanas piemērs: visi ienākošie zvani uz noteikto numuru tiek piegādāti IVR sistēmai, un zvanītājs dzird ierakstu ar piedāvājumu nospiest 1 - lai tiktu savienots ar direktoru, 2 – ar tehnisko personālu, 3 – ar menedžeri, 4 – lai atstātu balss vai faksa ziņojumu.

0,00
2,85 par abonentu

Balss pasts (Voicemail)

Strādā pēc autoatbildētāja principa. Kad attiecīgais numurs Jūsu kompānijā neatbild, ir aizņemts vai nav pieejams, tad automātiski ieslēdzas autoatbildētāja funkcija, kura piedāvā zvanītājam atstāt balss ziņojumu abonentam. Vēlāk abonents var pārlūkot visus balss ziņojumus web interfeisā vai arī saņemt uz e-pasta adresi.

0,00
2,85 par abonentu

Zvanu ierakstīšana (Call recording)

Iespēja ierakstīt Jūsu kompānijas telefona sarunas. Ir divas iespējas: ar speciālas pogas palīdzību veikt konkrētas sarunas ierakstu tās norises laikā vai arī veikt visu ienākošo/izejošo zvanu ierakstus noteiktiem abonentiem, t.i., patstāvīgā sarunu ierakstīšana. Zvanu ierakstīšana pēc ieslēgšanas ir ērta gadījumos, kad Jūs gribat saglabāt informāciju tālākai apstrādāšanai.

0,00
2,85 par abonentu

Zvanu bloķēšana (Call Blocking)

Iespēja izveidot un saglabāt zvanītāju sarakstu, no kuriem nevēlaties saņemt zvanus. Zvanot Jums, zvanītājs saņems signālu “aizņemts”.

0,00
2,85 par abonentu

Grafiskais zvanu menedžments (Graphical Call Manager) 

Iespēja pārskatīt visus zvanus centrālē un kontrolēt tos (bloķēt, pieturēt, pārsūtīt) web interfeisā.

0,00
2,85 par abonentu

Rēķinu sistēma (Billing System)

Iespēja ģenerēt rēķinus par telefonijas sarunām. Sistēmā ir paredzēta tarifu plānu ielāde, kā arī abonentu datu bāzes izveide. Iespējams īstenot jebkuras Jūsu prasības.

0,00
pēc vienošanas

Konferences (Conference Rooms) 

Iespēja atlasīt atsevišķus kompānijas tālruņa numurus, kuri, veicot iezvanu, var piedalīties konferencē. Konference var būt ar PIN koda autorizāciju.

0,00
2,85 par numuru

Tiešā pieeja sistēmai (DISA Direct Inward System Access) 

Atrodoties ārpus biroja telpām, piezvanot uz centrāles numuru un ievadot PIN kodu, Jūs varat zvanīt gan iekšējiem abonentiem, gan citiem, izmantojot uzņēmuma centrāli.

0,00
2,85 par numuru

Numura portēšanas maksa

Klients var pasūtīt jaunu tālruņa numuru vai numuru diapazonu no SIA Latnet piešķirtajiem ģeogrāfiskās numerācijas apgabaliem vai arī, izmantojot “Numura saglabāšanas pakalpojumu”, saglabāt savus esošos fiksētā tālruņa numurus, tādējādi ērti pārejot pie SIA Latnet no cita pakalpojuma sniedzēja.

 Numura portēšanas maksa tiek piemērota tikai tad, ja tālruņa numura sākotnējais operators ir SIA Tet. Šo informāciju klients var pārbaudīt vietnē numuri.lv.

Vienreizēja numuru portēšanas maksa, EUR (bez PVN);

 • 8,57 EUR par 1 tālruņa numuru;
 • portēšanas maksa atkarībā no numuru skaita numuru diapazonā:
  • 2–50 numuri 17,90 EUR;
  • 51–100 numuri 21,34 EUR;
  • 100 numuri:
   • par pirmajiem 100 numuriem 21,34 EUR;
   • par katriem nākamajiem 100 numuriem 17,90 EUR

Vietējie tarifi

Nodrošinām bezmaksas sarunas Latnet tīklā neierobežotā apjomā, kā arī izdevīgus tarifus zvaniem Latvijas teritorijā.

Tarifs par minūti
Tarifs, EUR
Latnet tīkls
0,0000
Tet tīkls
0,0285
CSC Telecom tīkls
0,0199
Citi fiksēto operatoru tīkli
0,0427
Bite, Tele2, LMT tīkli
0,0569
Citi mobilo operatoru tīkli
0,1707
Maksa par savienojumu
0,0142

Latnet izskatīs Jūsu vajadzības individuāli un piedāvās tieši Jums piemērotāko un izdevīgāko tarifu plānu. Norādītajiem tarifiem ir informatīvs raksturs. Visas cenas norādītas bez PVN.

Paaugstinātas maksas zvani

Maksas zvani uz informatīvajiem, telefonbalsošanas, izklaides un ziedojumu numuriem.

Balss paziņojums pirms savienojuma ar paaugstinātas maksas numuru.

Pēc numura sastādīšanas tiks atskaņots 4 sekundes ilgs balss paziņojums par zvanu uz paaugstinātas maksas numuru, pēc paziņojuma notiks savienojums ar sastādīto numuru.

Pieteikties un/vai atteikties no balss paziņojuma var, sazinoties ar savu menedžeri vai uzrakstot iesniegumu un ieskenētā veidā nosūtot to uz info@latnet.eu.

Liegums veikt zvanus uz paaugstinātas maksas numuriem. 

Atteikties no iespējas veikt zvanus uz paaugstinātas maksas numuriem var, sazinoties ar savu menedžeri vai uzrakstot iesniegumu un ieskenētā veidā nosūtot to uz info@latnet.eu.

Starptautiskie tarifi

Piedāvājam izdevīgus sarunu tarifus uz ārzemēm, kas atkarīgi no izvēlētā ārvalstu operatora tīkla.

Latnet izskatīs jūsu vajadzības individuāli un piedāvās tieši jums piemērotāko un izdevīgāko tarifu plānu. Norādītajiem tarifiem ir informatīvs raksturs. Visas cenas ir norādītas bez PVN. Maksa par savienojumu: 0,0142 EUR bez PVN.

Valsts
Fiksētie tīkli, EUR
Mobilie tīkli, EUR


Interneta telefonijas abonentlīnijas saskarnes parametri

Publiskā telekomunikāciju tīkla pieslēguma punktu parametru specifikācija.

Interneta (IP) telefonijas abonentlīnijas saskarnes (interfeisa) parametri

Ievads

Dokuments "SIA Latnet publiskā telekomunikāciju tīkla pieslēguma punktu parametru specifikācija" ir izstrādāta un publicēta, ievērojot LR Elektronisko sakaru likuma 19.panta pirmās daļas 6.punktu un veidots izmantojot LVS, ETSI dokumentus, ITU rekomendācijas.

Dokumentā izmantotie saīsinājumi

LVS – Latvijas Valsts standarts

ETSI – European Telecommunications Standards Institute ITU – International Telecommunication Union

ITU – International Telecommunication Union

ISO – International Organization for Standardization

IEC – International Electrotechnical Commission

SIA Latnet IP telefonijas pakalpojuma parametri

Signalizācijas un sadarbības protokoli

 • IPv4 protokols (OSI 3. līmenī) - saskaņā ar IETF RFC 791.
 • Jābūt iespējai nodrošināt QoS:
  • OSI 2. līmenī VLAN identifikācija - saskaņā ar IEEE 802.1Q vai IEEE 802.1ad. Prioritātes noteikšana – saskaņā ar IEEE 802.1p;
  • OSI 3. līmenī (piemēram, pielietojot TOS; DIFSERV).
 • SIP protokols (v2) (OSI 5. līmenī) – saskaņā ar IETF RFC 3261.
 • Integrated Services Digital Network (ISDN) User Part (ISUP) to Session Initiation Protocol (SIP) Mapping (OSI 4. līmenī) – saskaņā ar IETF RFC 3398.
 • UDP protokols (OSI 4. līmenī) – saskaņā ar IETF RFC 768.
 • TCP protokols (OSI 4. līmenī) – saskaņā ar IETF RFC 793.
 • RTP protokols (OSI 5. līmenī) - saskaņā ar IETF RFC 3550.
 • DTMF pārraides nodrošināšana - saskaņā ar IETF RFC 2833 un DTMF (in-band).
 • RTP Payload for DTMF Digits, Telephony Tones and Telephony Signals - saskaņā ar IETF RFC 2833.
 • Balss kodēšanas un kompresijas (Voice compression standards) standarti – ITU-T G.711 A-law, G.729ab. Jānodrošina dažāda ilguma balss pakešu pārraide: 10; 20; 30 un 40 ms.
 • Faksa darbības nodrošināšana – atbilstoši ITU-T Rekomendācijai G.711un/vai T.38.
 • Session Traversal Utilities for NAT (STUN) (OSI 5. līmenī) - saskaņā ar IETF RFC 5389.
 • An Offer/Answer Model with the Session Description Protocol (SDP) (OSI 5. līmenī) - saskaņā ar IETF RFC 3264.

IP adrešu piešķiršanas princips

IP adrese: dinamiskā IP adrese (DHCP Dynamic Host Configuration Protocol) vai fiksētā IP adrese.

Tīkla pieslēguma tips (OSI 1. līmenī)

10/100/1000 Base-T Ethernet (Gigabit Ethernet) saskarne.

Kontaktligzda RJ 45, atbilstoši ISO/IEC 8802-3 “Information technology – Telecommunications and information exchange between systems – Local and metropolitan area networks – Specific requirements – Part 3: Carrier sense multiple access with collision detection (CSMA/CD) access method and physical layer specifications”.

Savienojumam starp tīkla pieslēguma iekārtu un IP telefonu (CPE - Customer Premises Equipment) izmanto 5. kategorijas kabeli. Maksimālais pieļaujamais garums ir 100 m.

Informācijas pārraides veids – „full-duplex”.

Jābūt iespējai iekārtas elektrobarošanu nodrošināt caur LAN (Power-over- Ethernet) – saskaņā ar IEEE 802.3, pielietojot sekojošu metodi:

- pa atsevišķiem kabeļa pāriem (kontaktu Nr. kontaktligzdā: 4; 5 un 7; 8).

Elektrodrošības prasības

Saskaņā ar:

 • Ministru kabineta 2000. gada 30.maija noteikumiem Nr. 187 ,,Iekārtu elektrodrošības noteikumi”;
 • LVS EN 60950-1:2006 (CENELEC EN 60950-1:2006) “Informācijas tehnoloģijas iekārtas. Drošums. 1.daļa: Vispārīgās prasības”;
 • LVS EN 41003:2002 (CENELEC EN 41003:2008) ,,Īpašas drošības prasības iekārtām, ko pievieno sakaru tīkliem”.

Elektromagnētiskās saderības prasības

Saskaņā ar Ministru kabineta 2007.g. 20.jūlija noteikumiem Nr.483 „Noteikumi par iekārtu elektromagnētisko saderību” un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/108/EK (2004. gada 15. decembris).

Nobeiguma noteikumi

Ierosinājumi par šo specifikāciju izmaiņām iesniedzami SIA Latnet.